Ogrody zimowe

Ogród zimowy to przeszklone pomieszczenie, stanowiące element lub dobudowę domu czy też obiektu usługowego. Wykorzystywany jest on najczęściej jako pomieszczenie o charakterze wypoczynkowym lub też spełniające funkcję jadalni.Szkielet ogrodów zimowych powstaje najczęściej z takich materiałów jak aluminium, PCV czy drewno. Uzupełnia się go o szkło odpowiedniej jakości, posiadające doskonałe właściwości termoizolacyjne, takie jak poliwęglan lity czy szkło organiczne.

 

Organizm ludzki, do tego by funkcjonował w prawidłowy sposób, potrzebuje odpowiedniej ilości światła słonecznego. Ma ono niebagatelny wpływ na samopoczucie fizyczne. W polskich warunkach, szczególnie w okresach od października do kwietnia, odczuwamy brak naturalnego światła. Dzięki swojej budowie, ogród zimowy pozwala te braki uzupełniać. Dodatkowo liczne przeszklenia, które posiadają ogrody zimowe, pozwalają na obcowanie z naturą, szczególnie gdy taki ogród zimowy sąsiaduje z prawdziwym ogrodem lub z terenami zielonymi.

 

Wykonujemy ogrody zimowe z najwyższej jakości systemów aluminiowych Aluprof, które gwarantują, że Twój ogród zimowy będzie funkcjonalny, izolowany i estetyczny. Jak i każdy inny etap budowy i wykończenia, wykonanie ogrodu zimowego wymaga indywidualnego podejścia i wizji, dlatego każda nasza realizacja jest niepowtarzalna.